0
0

تنظیمات قالب

موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 "سرمت" در سال 2020 آزمایش می شود.

نویسنده: مدیریت سایت 30 -3443

در مرحله اول حداقل 5 آزمایش از این موشک انجام می شود. موشک نخست در منطقه پلستسک در امتداد منطقه کورا در کامچاتکا در روسیه پرتاب می شود. پس از آن ، یک پرتاب آزمایشی از محل قرارگاه "نیروهای موشکی استراتژیک" روسیه انجام خواهد شد. روزنامه ودومستوا می گوید ، چنین پرتابی برای اولین بار در 30 سال گذشته انجام خواهد شد.

این نشریه در ادامه خاطرنشان کرد: در صورت سازگاری با مشخصات اعلام شده ، سامانه موشکی فوق حتی می تواند پیش از سال 2021 نیز به بهره برداری برسد.

در ژوئیه سال 2019 ، مدیرکل شرکت راسکوسموس، آقای روگوزین اعلام کرد که کار برای کاهش هزینه تولید سرمت در دست اقدام است. وی افزود: تا پایان سال 2019 پیش بینی می شود بخش قابل توجهی از آزمایشات بر روی این موشک تکمیل شود و یک سال بعد برای رسیدن به مرحله نهایی پرتاب های آزمایشی آغاز گردد.

گفتنی است، محدوده شلیک سرمت 18 هزار کیلومتر ، وزن پرتاب آن 208.1 تن و طول موشک 35.5 متر خواهد بود. سرمت به کلاهک تقسیم شده با واحدهای هدایت فردی مجهز خواهد شد.

پیش از این، الکسی لئونکوف، کارشناس نظامی می نویسد وجود ده موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 "سرمت" برای از بین بردن همه جمعیت آمریکا کفایت می کند